pátek 18. července 2014

"Připravte se na dovolenou v zahraničí"

Asi před třemi týdny mi přišla od Nakladatelství Fragment nabídka recenzních výtisků, které obsahují tituly "Připravte se na dovolenou v zahraničí". Určitě vám už došlo, že se jedná o slovníky a jiné učebnice cizích jazyků. Z nabídky jsem si vybrala Anglicko - český a česko - anglický slovník, Německo - český a česko - německý slovník, Němčinu pro samouky + CD s MP3 a Angličtinu pro samouky + CD s MP3.

Německo - český a česko - německý slovník

 Německo-český a česko-německý slovníkSlovník uspořádali: Olga Limburská, Eva Mrázková a kol.
Nakladatelství: KPS ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment
Počet stran: 784
Rozměry v mm: 84x120
Knihu můžete zakoupit zde

Učíte se německy? Cestujete do zahraničí? Doplňte si slovní zásobu! Moderní slovník německého jazyka v plastových deskách je vítaným pomocníkem při studiu i na cestách. 

Hned na začátku slovníků se nachází tzv. Použití slovníku. Je zde vysvětleno, co které písmo znamená, např. kurzivou jsou napsány příklady použití hesla, malým písmem jsou psány gramatické značky, upřesnění a zkratky, které se vztahují k přilehlému slovu. Dále jsou zde vysvětleny speciální symboly, např. , ; v překladu hesla oddělují blízké a vzdálenější významy hesla, odvozeniny, složeniny, fráze. Celkově je slovník rozdělen na dvě části - německo - česká a česko německá část. Zatím jsem našla všechna slovíčka, která jsem potřebovala přeložit. Obsahuje opravdu velkou slovní zásobu. Listujeme-li dále, narazíme na menší kapitoly - Doplňky, Geografické názvy, Konverzační fráze, Gramatika a Silná slovesa. V kapitole "Doplňky" najdeme matematické symboly, číslovky a ostatní, co souvisí s matematikou. V "Konverzační fráze" najdete prostě vše - jak správně napsat německy dopis, e-mail, jak telefonovat, fráze, které potřebujeme na cestách... Co se týče gramatiky, tak jste na správném místě. Všechno je popsáno tak, aby to i ten největší hlupák pochopil. Konkrétně jsou zde všechny slovní druhy a jejich skloňování, nový německý pravopis atd.

Anglicko - český a česko - anglický slovník


 Anglicko-český a česko-anglický slovníkSlovník uspořádal: Martin Knezovič a kol.
Nakladatelství: KPS ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment
Počet stran: 480
Rozměry v mm: 84x120
Knihu můžete zakoupit zde

Učíte se anglicky? Cestujete do zahraničí? Doplňte si slovní zásobu! Nový moderní kapesní slovník anglického jazyka z řady velmi populárních slovníků z Nakladatelství Fragment,  v praktických plastových deskách. Slovník obsahuje nejnovější slovní zásobu , obsáhlou gramatiku, výslovnost, nejpoužívanější fráze a množství dalších užitečných informací pro studium i na cesty.

Co se týče tohoto slovníku, tak je skoro ve všem stejný jako Německo - český a česko - německý slovník. Jediné, v čem se neshodují je samozřejmě jazyk, ve kterém jsou napsané, dále zkratky a značky. Líbí se mi, že obsahuje dopodrobna popsané všechny časy ( a to jich je docela dost), např budoucí čas, předbudoucí čas.... Rovněž má velkou slovní zásobu hesel v každé části (přes 12 000) a výkladů ( 35 000).

A teď zhodnotím knihy pro samouky dohromady, neboť jsou podobné.

Němčina pro samouky + CD s MP3

 Němčina pro samouky + CD s MP3

Připravili: Eva Hereinová, Barbara Hochheim, James Branam
Ilustrátor: Václav Ráž
Počet stran: 216
Nakladatelství: Fragment
Krátká ukázka
Knihu můžete zakoupit zde

Naučte se německy s úsměvem! S Karin a Conny si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy německé gramatiky. Díky CD ve formátu MP3 si poradíte i s německou výslovností. Jednoduchá struktura této moderní učebnice je ideální nejen pro samouky.

Angličtina pro samouky + CD s MP3

 Angličtina pro samouky + CD s MP3Připravili: Iva Dostálová, Šárka Zelenková, James Branam
Ilustrátor: Václav Ráž
Počet stran: 240
Nakladatelství: Fragment
Krátká ukázka
Knihu můžete zakoupit zde

Naučte se anglicky s humorem! S Paddym Lindou a jejich přáteli si osvojíte praktickou slovní zásobu a naučíte se základy anglické gramatiky. Díky CD ve formátu MP3 si poradíte i s anglickou výslovností. Jednoduchá struktura této učebnice je ideální nejen pro samouky.

Obě učebnice se skládají z patnácti lekcí. Každá lekce obsahuje 2-3 texty k poslechu, slovíčka, které se nacházejí v textech, gramatiku a k nim cvičení na procvičení. Texty k poslechu jsou doprovázeny krásným obrázkem. Na začátku učebnic je výslovnost. Na konci jsou to nepravidelná slovesa, slovníky a výsledky cvičení. Součástí každé knížky je CD s MP3. Všechny texty, dialogy, slovíčka a z části i gramatiku, si lze nechat přehrát. Na CD střídavě mluví muž a žena. Nemluví rychle, ale ani pomalu, takže jim jde snadno rozumět.

Celkové hodnocení "Připravte se na dovolenou v zahraničí": Jsem ráda, že jsem si tyto knížky objednala, protože si chci vylepšit slovní zásobu a celkově znalosti těchto dvou jazyků. Jsem velmi spokojena se vzhledem i velikostí, jak slovníků, tak i učebnic pro samouky. Slovníky se vlezou do tašky, takže kdykoliv budu potřebovat něco přeložit, stačí jeden z nich popadnou a za pár sekund budu o něco chytřejší. Učebnice bych doporučila i pro školy, protože jsou vážně přehledné.

Na závěr chci poděkovat Nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzních výtisků.Žádné komentáře:

Okomentovat