úterý 23. července 2013

Tweety s city

Autor: Elizabeth Rudnicková
Překladatel/ka: Radka Kolebáčová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 272
Nakladatelství: CooBoo
Hodnocení: 8/10

Claire nemůže uvěřit, že si ji na Twitteru našel její vysněný kluk. Myslela si, že si jí nikdy ani nevšimne, ale jak se zdá, rozumí jí líp než kdokoliv jiný. Twittersmír je ale záhadné místo, kde se občas přátelé chovají jinak než v reálném světě. A aby toho nebylo málo, Claire si uvědomí, že je zamilovaná do úplně posledního kluka, který kdy připadal v úvahu…

Claire, Lottie, Will a Bennett prožívají normální středoškolský život.  Zatímco Lottie neustále randí, Claire sedí doma a tweetuje s Willem nebo Bennettem, ale taky přemýšlí nad svým panem božským – Jackem. Will se zamiloval do Claire, ale nedokáže jí to říct, proto Bennett vymyslí, že má vytvořit nový Twitter a předstírat, že je Jack. Zpočátku se to zdá jako dobrý nápad, ale později si začne Will uvědomovat následky. Claire je samozřejmě štěstím bez sebe, když se jí ozve „Jack“.

Claire neustále myslí na svého pana božského – Jacka Whitcomba. Přispívá do školního zpravodaje jako poradce srdečních záležitostí.

Lottie je pravým opakem Claire, protože na rozdíl od ní, střídá kluky jako ponožky. Své sebevědomí by mohla rozdávat.

Will je tajně zamilovaný do Claire. Taky přispívá do časopisu do sportovní rubriky.

Bennett poradí Willovi, jak sbalit Claire. Jeho největší slabostí jsou fantasy. Nenajde se člověk, který ho nepovažuje za blázna.

Kniha se mi ze začátku nelíbila, protože jsem si neuměla zvyknout na styl, jakým je napsaná. Ale už po pár stránkách jsem si přišla na své. Musím říct, že jenom nepozornému čtenáři nedojde hned na začátku, jak celý příběh skončí. Mrzí mě, že se především děj točil kolem dvou postav – Claire a Jackovi. Když jsem si přečetla název knihy, došlo mi, že se v knize budou objevovat nespisovné výrazy, sprosté slova, apod. Trochu mě mrzí překlad. Chápu, že překladatelka chtěla co nejvíce znít jako teenager, ale tohle už bylo moc. Nemyslím si, že teenageři používají takovéto výrazy. Obálce knihy nemůžu nic vytknout, neboť barvy a výběr obrázku jsou dobře zvoleny a umístěny. Rozhodně doporučuji četbu spíše holkám, protože klukům by ze všech těch holčičích drbů mohly naskákat pupínky.

Knihu můžete zakoupit zde

Žádné komentáře:

Okomentovat