sobota 29. června 2013

Upíří deníky - Zoufalství

Autor: L.J.Smith
Ilustrátor: Není
Počet stran: 312
Nakladatelství: Fragment
Hodnocení: 8/10

Největší obrázek výrobku Upíří deníky – Zoufalství
Stefan a Elena se vydávají zachránit svou kamarádku Bonnii do Temné dimenze. V městečku zanechávají Matta, Meredith a paní Flowersovou, aby jej chránili před nebezpečnými silami, které se ho zmocňují čím dál více. Děti jedno po druhém podléhají malachům. Ale Matt a Meredith brzy pochopí, že zdroj zla je mnohem hrozivější – a mnohem bližší – než si mysleli…

Elena, Stefan, Meredith a paní Flowersová jedou zachránit Matta, protože ho zatkla policie. Vezmou sebou i Sabera, jenž je velký pes, terý tak trochu ovlivní všechny v soudní síni, protože to jsou vlkodlaci.
Po nějaké době se ukáže v penzionu, kde momentálně žijí, Šiniči, liškodlak, jenž ničí Fell's Church. Podaří se jim ho zavřít a zároveň sebrat mu klíč, se kterým se můžou dostat kdekoliv. Od jeho sestry získají druhý klíč. Šiniči ovšem vypustí malachy, kteří začnou ničit penzion a jeho okolí. Ostatním nezbývá nic jiného, než utéct.

Elena, dívka s blond vlasy je velmi pohledná. Mezi její nejlepší kamarádky patří Bonnie a Meredith. Za tu krátkou dobu, co chodí se Stefanem si prožila hotové peklo. Zjistí, že od posledních událostí začala něco cítit k Damonovi. V tomto díle se její city zdvojnásobují.
Stefan z celého srdce miluje Elena. Svým způsobem je velmi tajemný a zamyšlený. Živí se zvířecí krví, i když v tomto díle to moc nepotvrzuje. Ke všem se snaží být přátelský a na nikoho se nedokáže naštvat, samozřejmě pokud to není někdo, kdo se ho snaží zabít. :)


Damon se snaží navenek vypadat jako tvrďák, ale uvnitř je toho opakem. Je Stefanův starší bratr. Moc lidí ho nemá příliš v lásce, ale zase ho ani nenávidí. Záleží mu jenom na sobě, i když se někdy objeví i okamžiky opaku. Čím dál tím víc si začíná uvědomovat, že miluje Elena, avšak ani Bonnie mu není lhostejná.


Lisa Jane Smith je americká autorka žijící v Kalifornii. L.J.Smith je její pseudonym. Psala od roku 1987 do roku 1998, kdy s psaním přestala, a znovu začala až v roce 2008. Tuto pauzu si udělala z mnoha osobních důvodů. Její knihy jsou kombinací stylů pro mladé i dospělé čtenáře. Věnuje se velkému množství žánrů, které se nebojí kombinovat, včetně hororu, scifi/fantasy a romantiky. Jejím nejúspěšnějším dílem jsou série Night World a Vampire Diaries.Napsala tři trilogie, dvě série a dva společenské romány. Dohromady více než dvě desítky knih. Její knihy jsou charakteristicky plné krásných postav, lidí a nadpřirozených bytostí, většina z nich jsou mladí lidé, nebo se alespoň mladí v knize objeví. V jejích knihách můžeme obvykle najít boj temnoty a světla, zla a dobra, který se točí kolem hlavních postav, snaží se svést hrdinu na stranu temna, nakonec se hrdina znovu vzchopí a vrátí se na tu správnou stranu a stane se dobrým. Někdy je scénář knihy převrácen naruby, nebo jinak zamotaný různými variacemi s příběhem a tématem.

Tento díl se mi líbí mnohem víc, než díl předcházející. Myslela jsem si, že autorka tuto sérii už nedokáže oživit, ale zmýlila jsem se. Příběh je propracovaný se spousty detaily. Někdy jsem narazila na drobné překelpy, ale to nevadí. I obálka se mi moc líbí, i když každý díl má obálku podobnou. Alespoň má tato série svůj vlastní symbol, podle kterého ji hned poznáme. Od tohoto dílu na mě Elena působí jako nerozvážná osoba, která pořádně neví, co chce. Za to Damon působil mile, přátelsky a dokonce projevoval své city. Strašně moc si přeju, aby se Damon vrátil zpátky mezi živé, protože celému příběhu dodává šmrnc.


Knihu můžete zakoupit zde
Krátká ukázka

Chci velmi poděkovat Nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat