středa 19. června 2013

Deník minoňky - Příběhy netalentovaný pop hvězdy

Autor: Rachel Renée Russellová
Ilustrátor: Rachel Renée Russellová
Počet stran: 312
Nakladatelství: Mladá fronta
Hodnocení: 8/10


Kdo by si nechal ujít příležitost zúčastnit se talentové soutěže?
Zvlášť když se výherce objeví i v televizi a nejspíš se z něj stane slavná superstar. Jenže v životě Nikki není nikdy nic tak jednoduché a její zapřisáhlá rivalka MacKenzie už spřádá další ďábelský plán, jak jí šanci stát se oblíbenou pop hvězdou překazit, a navíc ji připravit i o nejlepší kámošky a její tajnou lásku. A když se k tomu přidají ještě trable s praštěnou rodinou a škola zamořená odpornou broučí havětí, je jasné, že bude Nikkiina cesta ke slávě pořádně trnitá.

Jednoho dne musí Nikki hlídat v obchodě svou mladší sestru. Staví se na pizzu, kde se totálně ztrapní. Zatančí a zazpívají totiž "hymnu" pizzerie. Z ničeho nic se objeví Nikina největší soupeřka, Mackenzie. Natočí je. Nikki se bojí, že to video zveřejní. Na škole, kde chodí Nikki, se zanedlouho bude konat talentová soutěž. Nikki se chce zúčastnit se svými kamarádkami, ale Mackenzie ji začne vydírat. Tvrdí jí, že dá to video na Youtube. Taky jí ale nabídne tančit v její skupině, ale ona odmítne. Její kamarádky však udělají pravý opak.

Nikki  se před několika měsíci přistěhovala se svou rodinou a chodí na Westchesterskou školu. Její nejlepší kamarádky se jmenují Chloe a Zoey. Má mladší sestru, Briannu. Její otec se živí jako deratizátor.

Rachel Renée Russellová se narodila a vyrůstala v Saint Joseph ve státě Michigan, v malém městě na břehu Michiganského jezera a v současné době žije v severní Virginii. Kromě psaní knih pro děti je Rachel právnička. V dubnu roce 2009 se rozvedla.

Líbí se mi, že je kniha psaná formou deníky. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi bude zrovna tenhle typ knihy hrozně líbit. Možná to je tím, že jsem zhruba ve stejném věku jako Nikki. Strašně mě zaujala obálka, protože je prostě DOKONALÁ! Každý detail je propracovaný a obrázky jsou perfektně umístěné. I obrázky uvnitř knihy jsou velmi povedené a výstižné. První a druhý díl jsem nečetla a to z toho důvodu, že jsem nikde na tuto sérii nenarazila, pouze v seznamu recenzních výtisku od internetového obchodu Knihcentrum, kde byl k mání jenom třetí díl. Sem tam se v knize objevily překlepy, ale to je pouze drobnost. Ze začátku  mi dělalo obtíže písmo, protože někdy nešlo poznat, jestli to je R nebo N, ale stačilo pár vět a už jsem neměla žádné potíže.

Na závěr chci poděkovat internetovému obchodu Knihcentrum za poskytnutí recenzního výtisku.

Zde si můžete knihu zakoupit: http://www.knihcentrum.cz/denik-mimonky/d-125228/

Žádné komentáře:

Okomentovat