sobota 13. dubna 2013

Mrazivé léto

Autor: Manuela Martini
Počet stran: 176
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment
Hodnocení: 7/10

Největší obrázek výrobku Thriller – Mrazivé létoV jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta?

Lyře začínají prázdniny. Dozví se o zmizení její spolužačky Pii. Rozhodne se vypátrat, co se jí stalo. O pár dní později je nalezeno Piino tělo.
Seznámí se s Leanderem, jenž znal její sestru Violu. Přesvědčí ji o tom, že její sestra nezemřela při autonehodě a že pravděpodobně žije. Lyra se zeptá mamky, jestli to je pravda, ale ta jenom vyhýbavě odpovídá.

Lyra má patnáct let. Před deseti lety jí zemřela sestra. Žije se svou matkou. S otcem není v kontaktu. Maximálně jí pošle narozeninové blahopřání. Po smrti její sestry se přestěhovali z Německa do Španělska.

Manuela Martini  studovala medicínu, historii, literární vědu a romanistiku v Mohuči, Mnichově, Paříži a Římě. Pracovala jako asistentka režie, natáčela reklamní, průmyslové a dokumentární filmy a psala scénáře. Žije v Německu (v Mnichově) a Austrálii. 


Nejvíce mě na knize zaujal konec. Strašně se mi líbí, že autorka u žádných situací nedala najevo, jak by to mělo dopadnout. A pokud ano, vždycky to nějak zapletla a vyšlo z toho úplně něco jiného. Velmi mě zaujala obálka. Někdy stačí i jeden obrázek a už předem čtenář ví, co má zhruba očekávat. První věc, která mě napadla při pohledu na knihu byla, že i přes ukrutné vedro bude někomu běhat mráz po zádech. Na knihu jsem narazila, když jsem surfovala po internetu. Přečetla jsem si hodnocení na knihu, které bylo kladné. Neváhala jsem a knihu si objednala.

 Na závěr chci poděkovat Nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Krátka ukázka z knihy

2 komentáře:

  1. Četla jsem její "sestru" motýlí křídla:)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Aj ja, ale nijako ma to neohúrilo. Mrazivé leto mám z knižnice, ale neviem, či si ho prečítam :D

      Vymazat