pondělí 1. dubna 2013

Motýlí křídla


Autor: Veronika Bicker
Počet stran: 168
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment
Hodnocení: 6/10

Největší obrázek výrobku Thriller – Motýlí křídlaElena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...

Před rokem zemřela Eleně starší sestra. O rok později se na stejném místě najde další tělo. Elena si myslí, že její smrt někdo zavinil.

Po nějaké době jí začnou chodit anonymní dopisy. Zamiluje se do staršího kluka Tristana, který se o ni nikdy nezajímal. Přidá se do jeho party a prožívá dobrodružství, o kterém se jí jenom snilo.

O pár dní později je zmlácen kluk. Elena zjistí, že právě on posílá anonymní dopisy. Doporučí Eleně, aby se zeptala své matky na smrt sestry.

Elena žije se svou matkou. Její otec pracuje v Africe. Před rokem měla její sestra vážnou nehodu, při které zahynula. Elena si myslí, že její smrt někdo zavinil. Její nejlepší kamarádka se jmenuje Vivienne.

Veronika Bicker se narodila v roce 1978 v Karlsruhe. Psala a četla již od svých čtyř let. Ve školním věku psala povídky jako vánoční a narozeninové dárky pro své přátele. Od roku 2001 publikovala mnohé příběhy ve fanzinech a antologiích. V roce 2006 dokončila studium ekologie a začala se psaní věnovat na plný úvazek. První román s názvem Schmetterlingsschatten (v českém překladu Motýlí křídla) vydala o dva roky později.
Autorka žije nyní společně se svým manželem v Cáchách a věnuje se převážně oblasti fantasy a science fiction.

Trošku mě zklamalo, jak autorka udělala závěr. Od začátku se snažila danou situaci co nejvíce obohatit, ale konec už prostě odbyla. Strašně se mi líbí obálka knihy, protože je na ní motýl, jenž je symbolem celé knihy, ale hlavně symbolem Eleniny sestry. Toto je první thriller, který jsem četla. Musím říct, že tento žánr není zas tak špatný. Na knihu jsem narazila, když jsem brouzdala na internetových stránkách Nakladatelství Fragment. Zrovna jsme si vybírala recenzní výtisky. Když jsem spatřila tuto knihu, věděla jsem, že si ji musím někdy přečíst. A ten čas nastal právě teď. Neváhala jsem a knihu si objednala.Četbu doporučuji spíše holkám, protože hlavní hrdinkou je holka.

Na závěr bych chtěla poděkovat Nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Žádné komentáře:

Okomentovat