sobota 2. března 2013

Hra lží

Autor: Sara Shepardová
Počet stran: 224
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: BB ART

Měla jsem život, pro který by člověk byl schopen i zabít. Pak to někdo udělal. Nejhorší na tom být mrtvá je, že už nemáte pro co žít. Žádné líbání. Žádná tajemství. Žádné drby. Z toho by většina holek měla druhou smrt. Ale já naštěstí dostala něco, co nikdo jiný nemá - představení na přidanou - a to díky Emmě, své znovunalezené sestře, se kterou jsem se ani nestačila sejít. Emma se nyní zoufale snaží zjistit, co se mi stalo. A jediný způsob, jak to vypátrat, je být mnou - vklouznout do mého starého života a po kousíčkách ho skládat dohromady.

Emma žije v pěstounské péči. Její „bratr“ jí jednoho dne ukáže video, na kterém je její dvojče Sutton, jež žije život, o kterém se může Emmě jenom zdát. Nevěří svým očím. Zkontaktuje Sutton a domluví se na prvním setkání, které se bude konat ve městě, kde Sutton bydlí. Sutton se neobjeví. Emma dostane vzkaz, ve kterém stojí, že je Sutton mrtvá. Musí předstírat, že je Sutton, která má i přesto v knize pár slov, neboť se nějakým způsobem dostala do Emmina těla. Neumí se ale s Emmou spojit. Emma si od této chvíle žije jako královna. Pomalu zjišťuje informace o své sestře, která musela být pěkné číslo. 

Emma žije v pěstounské péči. Byla už u mnoha rodin. Vždycky se snažila s nimi vycházet. Netuší, že má dvojče, které žije život hoden královně. Má tmavé vlasy. Snaží se vydělávat sama.
Sutton má nevlastní sestru, neboť je adoptovaná. Se svými kamarádkami ubližuje lidem. Nikdo jí proto nevěří. Ráda volá na policii a hlásí různé požáry, nehody,...Chodí s klukem, který je namyšlený.

Sara Shepardová absolvovala Newyorskou univerzitu a získala titul MFA z tvůrčího psaní na Brooklyn College. Románovou řadu Roztomilé malé lhářky inspirovalo její dětství ve Filadelfii v Main Line. Nějakou dobu žila spolu s manželem a psy ve městě Tucson v Arizoně, kam je zasazen příběh její nové románové řady Lying Game (Hra lhářů). A zpátky do Main Lane se přestěhovala teprve nedávno. Psaní se věnuje od okamžiku, kdy se naučila písmenka. V mládí ovšem snila o kariéře seriálové hvězdy, návrhářky stavebnice LEGO, filmařky nebo redaktorky v časopise.

Knížku můžu hodnotit pouze kladně. Nic záporného jsem nenašla. Dokonce ani překlepy (nebo jsem si toho aspoň nevšimla). Jsem ráda, že se kniha liší od stejnojmenného amerického seriálu. Líbí se mi téma, které autorka vybrala a její pojetí postav. Zatím jsem četla všechny knihy od Sary Shepardové a velmi se mi líbí. Píše hlavně knížky o životě, ve kterém hrají v hlavní roli lži. Kniha se čte velmi rychle. Jak už jsem se jednou zmínila, existuje i stejnojmenný seriál, který sleduji a díky kterému jsem si knihu hlavně přečetla. A rozhodně toho nelituji! Už se těším na další, kterým se tato série doufám nezkazí, jak je u mnoha sérií zvykem.

Žádné komentáře:

Okomentovat