středa 20. března 2013

Démon z Hex Hall


Autor: Rachel Hawkinsová
Počet stran: 248
Ilustrátor: Není

Nakladatelství: Knižní klub

Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského – a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu Sophie už nic necítí. Nebo ano?

Sophie se konečně poprvé setká se svým otcem, jenž je šéfem rady Prodigia. Jede s ním a se svými dvěma kamarády do Anglie, kde se seznámí s dalšími dvěma démony, kteří si nic nepamatují z doby do třinácti let. Sophie tajně doufá, že se setká se svým „bývalým“ klukem, Archerem. Její otec jí ale neustále klade důraz na to, že je Archer členem Oka, jenž se snaží Sophii a ostatní zabít.
Sophie se přece jenom s Archerem setká, a to, když jí zachrání život. Dá jí minci, pomocí které se s ní zkontaktuje.

Sophie Mercerová se nikdy nesetkala se svým otcem. S mamkou neustále cestovala, dokud se nedostala na školu Hecate Hall, jež je určena pro členy Prodigia. Kamarádí se s upírkou, Jennou. Jak je u členů Prodigia zřejmé,  Sophie má už svého snoubence, o kterém vůbec nevěděla. Je to Call, správce a léčitel na Hecate Hall.

Rachel Hawkinsová vystudovala angličtinu na Auburn University a pracovala jako učitelka, dokud se nestala spisovatelkou na plný úvazek. Je autorkou trilogie Hex Hall( Hex Hall,Demonglass a Spellbound). Rachel žije v Alabamě s manželem a dvěma dětmi.


Když jsem spatřila tuto knihu v regálech v obchodě, věděla jsem, že ji musím mít ve své knihovničce.  První díl mě totiž velmi nadchl. Knížka mě strašně moc překvapila. Očekávala jsem úplně jiný děj a hlavně jiný konec. Tato verze se mi ale líbí mnohem víc. Velmi mě zaujal přebal knihy, protože představuje jednu bytost ve dvou podobách. Při četbě mě nepřerušily žádné chyby a překlepy. Líbí se mi, že autorka trošičku pozměnila Sophiinu osobnost a charakter, protože je teď mnohem sebejistější, ale taky i drzejší. Taky se mi líbí popis domu, v němž momentálně Sophie bydlí. Všechny detaily jsou velmi propracované. Nemusím ani vidět obrázek a hned si začnu v hlavě utvářet podobiznu domu. Záporně bych nehodnotila nic, možná jenom to, že by mohla být kniha delší, ale to by měl pak další díl jiný obsah. Tak se můžu alespoň těšit na další díl.

2 komentáře:

  1. prvni dva dili dobry ale ten treti me zklamal :( jinac presne krasna obalka :)

    OdpovědětVymazat
  2. Zatím jsem četla první díl a ten mě strašně zaujal :). Obálka je opravdu nádherná. :)

    OdpovědětVymazat