středa 13. února 2013

Divergence

Obálka titulu Divergence
Autor: Veronica Roth
Počet stran: 344
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: CooBoo

Světový bestseller konečně v ČR! Poznejte příběh, který po celém světě uchvátil milióny čtenářů. Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí.

Nastal čas, aby se Beatrice a spoustu jiných teenagerů rozhodli, ke které frakci budou patřit. Beatriceiny výsledky prokážou, že je divergentní. Rozhodne se pro Neohroženost, i když má spíše vlohy pro Odevzdanost. To samozřejmě netuší, co ji čeká. Hned první den si najde kamarády. Ze začátku se nějak nezviditelní, protože jako první část zkoušky jsou boje. V druhé části se zlepší, neboť jde o simulace, a proto, že je divergentní, dokáže simulaci změnit. 

Beatrice je divergentní, což v jejich světě znamená smrt. Přestupem do Neohroženosti si zvolí nové jméno, Tris. Vlasy má tmavší barvy. Na těle nemá skoro žádné svaly. Její rodiče patří do Odevzdanosti. Má jednoho bratra, Caleba. Nikdy se nestarala moc o sebe. Do zrcadla se podívala jenom, když jí mamka stříhala vlasy. 

 Už podle různých recenzí a názorů na knihu poznáte, že přečtením této knihy nemůžete nic ztratit. Autorka se opravdu předvedla. Když se pořádně začtete, připadá vám všechno reálné a skutečné. Od Veronicy Rothové jsem přečetla zatím jednu knihu a můžu říct, že se mi její styl psaní líbí. Velmi nápaditá je myšlenka s frakcemi.Trošku mě děsí drastické popisy různých zranění. 
Rozhodně bych to nedoporučila pro děcka mladší než čtrnáct let. Vyskytuje se v knize pár překlepů, ale to není podstatné. Na první pohled na mě zapůsobila obálka, protože přesně symbolizuje, co máme očekávat. Ze zadní strany obalu je krásný citát: Jedna volba rozhodne o tvých přátelích. Jedna volba urči tvou víru. Jedna volba předurčí tvou oddanost - navždy. Jedna volba tě změní! Na konec nezbývá než konstatovat, že začíná opravdu zajímavá série. 

 Chtěla bych poděkovat internetovému obchodu Livro za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat