středa 2. ledna 2013

Hostitel

Autor: Stephenie Meyerová
Počet stran: 552
Ilustrátor: Není

Nakladatelství: Tatran

Melanie Stryderová se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo, jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu  z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice"- její vetřelecká "duše"- která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.

Na Zemi vládne zmatek. Osídlili ji totiž vetřelci. Tzv. duše implantují do lidského těla a přebírají nad ním tak moc. Jedna z duší, Poutnice, se dostane do těla  dívky, jež se duši brání. Dívka těla se jmenuje Melanie Stryderová. Přinutí Poutnici, aby šly hledat jejího milovaného Jareda a bratra Jamieho.
Putují pouští, než narazí na lidi. Zavážou jí oči a odvedou do svého úkrytu. Zde ji zavřou do malé jeskyňky. Setká se s Jaredem, který ji nenávidí, protože si myslí, že lže, když mu tvrdí, že s ní Melanie pořád mluví. Naopak Jamie jí věří okamžitě.
Lidé chodí na výpravy, aby získali potravu. Jejich velitel Poutnici vysvobodí z jeskyňky, pojmenuje ji Wanda a chová se k ní jako k sobě rovnému.
Čas ubíhá a lidé si Wandu postupně oblíbí.

Poutnice - Wanda žije už devátý život. Nikdy si neoblíbila žádnou planetu jako Zemi. Myslí si, že konečně našla domov. S Melanii se stanou nejlepší kamarádky. Nadále ji pronásleduje její Hledačka, která ohrožuje i lidi v jeskyni.

Melanie Stryderová má mladšího bratra Jamieho a je zamilovaná do Jareda. Na hlavě jí vynikají dlouhé vlasy, ale Poutnice se chtěla Melanii tak trochu pomstít, tak je ze začátku stříhala.

Na tuhle knížku se dá jenom říct, že je nejbáječnější. Čte se velmi rychle. Nadchne naprosto každého a každý si přijde na své. Svou tloušťkou možná snadno někoho odradí. Já osobně si ji ještě někdy přečtu (doufám, že co nejdříve). Autorka je naprosto úžasná. Její pojetí postav a prostředí je nezaměnitelné. Jsem ráda, že jsem si při výběru mezi třemi knihami vybrala zrovna tuhle. Nemůžu se dočkat filmu, který by se měl začít objevovat v kinech od 29.3.2013. Na ukázku se můžete podívat níže.


 

3 komentáře:

 1. Přesně tak. Čekala jsem nějakou odpověď nebo odezvu, smazání komentáře opravdu ne. Leccos to vypovídá o povaze a není to slušné.

  OdpovědětVymazat
 2. Jestli si myslíš, že z tebe bude někdy nějaké spisovatelka nebo tak, tak to asi ne, když neumíš napsat ani pořádnou recenzi.

  OdpovědětVymazat
 3. Hostitel je výjimečná kniha! :))))
  Ps: Neřeš ten předcházející komentář. Každý jednou začíná ani já neumím napsat pořádnou recenzi. :) Chce to čas. A navíc ukazuje svoji genialitu, když dá ANONYMNÍ komentář.. :))

  OdpovědětVymazat