sobota 22. prosince 2012

Temné vize – Vášeň


Autor: L.J.Smith
Počet stran: 256
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Temné vize – VášeňKaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo. Nejprve však musí najít místo, kde je krystal schovaný. Kaitlyn se proto rozhodne pro návrat do institutu, protože jako tajný špeh má šanci úkryt najít. Podaří se skupině nadaných studentů porazit pana Zetese? Jaké nebezpečí hrozí Kaitlyn?

  Gabriel se v minulém díle odtrhl od Roba, Anny, Lewise a Kaitlyn a přidal se k Zetesovi, jenž je pro ně velmi nebezpečný. Snaží se zničit Zetesův krystal, který mění lidi v monstra, protože se živý vysáváním energie lidí.
Jednoho dne se Kaitlyn rozhodne zajít do Institutu, kde má Zetes své území a předstírá, že je na jejich straně. Ostatním o tom nic neřekne.

Rob Kessler, ztělesnění laskavosti a barev, se svými blond vlasy a zlatýma očima. Měl kdysi nehodu, kdy málem zemřel, ale díky svým schopnostem léčit zůstal na živu.

Gabriel Wolfe, namyšlený a pohledný jako obrázek. Má šedé chladné oči. Nemá domov, protože většinu svého mládí strávil ve vězení.

Anna Eva Whiteravenová má vždy laskavý výraz. Vlasy jsou havraní barvy. Pochází z indiánského kmene a rozumí zvířatům jak nikdo jiný.

Lewis Chao, pesimistický člověk s mandlovýma očima. Je závislý na MTV, počítači atd. Mezi jeho oblíbené věci patří budík ve tvaru krávy.

Kaitlyn, dívka s nezvyklýma očime je zamilovaná do Roba. Má jasnovidecké schopnosti. Její obrázky se vždycky vyplní.

Knížka se mi líbí, protože je zajímavá tím, že nikdy nevíte, co máte očekávat. Pokaždé, když už se zdálo, že je vše jasné, autorka celou situaci opět zamotala. Musím přiznat, že tento díl je z celé série nejlepší. Nejvíce se mi líbí závěr, protože konečně vyšlo najevo, jaký vztah k sobě mají. Mile mě překvapilo, že Rob chodí s Annou, protože každý dělá pro lidi nebo zvířata jenom to nejlepší, protože Rob léčí a Anna rozumí zvířecí řeči. Knihu bych doporučila jak holkám a klukům, kteří mají rádi napětí a nadpřirozené schopnosti. Celkově hodnotím 9/10.

Ještě bych chtěla poděkovat Nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.


Žádné komentáře:

Okomentovat