sobota 1. prosince 2012

Krásní mrtví – Phoenix


Autor: Eden Maguire
Ilustrátor: Není
Počet stran: 280
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Krásní mrtví – PhoenixNejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
Darina již pomohla objasnit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší... Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe.
Krásný mrtvý Phoenix, Darinin kluk, její největší láska. Už je to skoro rok, co zemřel, a oficiální verze vypovídá o rvačce na benzínce, při které byl ubodán. Kdo je zodpovědný za jeho smrt? Darina ví, že to musí zjistit, a že pak Phoenixe ztratí navždy... Opouštějí ji síly, nenachází u nikoho pomoc. Dokonce samotný Phoenix jako by pravdu znát nechtěl. Neviditelná křídla tlučou a Krásní mrtví nenaleznou klid, dokud pravda nevyjde najevo. Čas běží...

Darinu čeká vyřešit poslední úkol, a to, zjistit, kdo zabil jejího milovaného, Phoenixe.

Dny ubíhají a Darina ještě nezačala pátrat. Nedokáže se smířit s tím, že už to bude rok, co Phoenix zemřel. Rozhodne se pomoct i svrchovanému pánovi tak,

že objasní jeho rodinné vazby. Podaří se jí to.
Tento díl se především točí kolem Phoenixovy rodiny. Jeho matka Darinu nemá zrovna v lásce, protože jí dává za vinu, že její syn zemřel.
Phoenixův mladší bratr se dostává do problému a Darina se mu snaží pomoct, ale jak je u ní zřejmé, vždy, když se do něčeho zaplete, nedopadne to dobře. Poštve proti sobě dealery.

Darina, trpělivá, bláznivá, ale i prudká a odvážná dívka s tmavými vlasy. Je hlavní hrdinka a vypravěčka této úžasné série. Pro své milované, respektive pro Phoenixe je schopná udělat cokoliv. Nenechá se ničím odradit. Přišla o hrstku svých přátel a to vše během jednoho roku.

Knížka se mi strašně moc líbí, protože je dojemná, smutná, tragická a napínavá. Rozhodně bych tento díl označila za nejlepší z celé série. Dále se mi líbí, že na konci knihy je rozhovor s autorkou. Nejvíce mě zaujala tato věta – JEDEN ŽIVOT ZMAŘENÝ, JEDEN ŽIVOT ZACHRÁNĚNÝ. Obdivuji Darinu, že dokázala Brandonovi odpustit, i přes to, co udělal její milované osobě. Darinou obdivuji jak po stránce psychické, tak po stránce tělesné, ale i proto, že mi je sympatická a ještě nikdy jsem neviděla tak mírumilovnou dívku. Mrzí mě, že už to je poslední díl. Očekávala jsem trochu jiný konec, ale musím říct, že mě tato verze více uchvátila. Celkem hodnotím 9/10.

Nakonec bych chtěla poděkovat Nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat