pondělí 17. prosince 2012

Děsivé splynutí – Vidím to, co vrah


Autor: Jill Hathaway
Počet stran: 272
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Děsivé splynutí – Vidím to, co vrahStředoškolačka Vee je normální dívka, která řeší problémy jako každý teenager. Kromě toho však trpí poruchou spánku, která způsobuje dočasné bezvědomí. Během tohoto stavu se Vee ocitá v těle jiných lidí a vidí jejich očima. Jednoho dne se ocitne v těle vraha, který má na svědomí smrt její nejlepší kamarádky. Tento čin zamaskoval jako sebevraždu. Brzy poté zemře další dívka a Vee se začne strachovat o svou mladší sestru.
Stojí před rozhodnutím, zda pátrání ponechat na policii, nebo se do něj pustit na vlastní pěst. Dokáže vrahovi jeho vinu?

Vee má druh nemoci, které se říká narkolepsie, aspoň podle lékařů. Sama dobře ví, co jí je. Už delší dobu neumí v noci usnout. Když se dotkne nějakého předmětu jiné osoby, okamžitě ztratí vědomí a vpadne do mysli oného člověka.
Jednoho dne se ocitne v těle vraha Sophie, kamarádky od Veeiny mladší sestry. Všichni si myslí, že to byla sebevražda kvůli přátelství. Vee začne chodit se Zanem, jenž je ve škole nový. Její nejlepší kamarád Rollins se jí vyhýbá. Dokonce ho Vee podezírá ze Sophiiny vraždy.

Vee má růžové vlasy. V rodině přebrala roli po své mamce, protože zemřela na rakovinu slinivky. Její taťka je lékař. Má čtrnáctiletou sestru, jež je roztleskávačka. Vee jí ještě před rokem taky byla. Mezi její nejlepší kamarády určitě patří Rollins. Nikdy u něj nebyla doma, protože před ní něco tají. Ona však později zjistí, jaké je jeho tajemství. Ale neřeknu Vám to! Nechte se překvapit.

Kniha je velmi napínavá!!! Líbí se mi, jakým stylem je napsaná. Určitě to není naposledy, co jsem si ji přečetla. Obdivuji Veeinu sestru, protože i když přišla o dvě nejlepší kamarádky, nezhroutila se.  Neumím si představit, že by se mi mělo stát to samé. Nelíbí se mi, že konce byl příliš zkrácenený. Mohl být více rozvitý. Ještě mě mrzí na konci, že při scéně, kde je Vee a Rollins autorka nenapsala, co se dělo dál. Opravdu Vám tuto knihu doporučuji. Celkově hodnotím 9/10.

Na závěr chci poděkovat Nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat