sobota 3. listopadu 2012

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela – Zaříkávač


Autor: Michael Scott
Ilustrátor: Není
Počet stran: 408
Nakladatelství: Knižní klub

Zaříkávač je čtvrtou knihou ze série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. (Předchozí díly – Alchymista, Čaroděj, Vědma). Josh a Sofie se konečně dostali zpátky domů. Oba jsou ale zmatenější než kdykoliv předtím. Jejich budoucnost je nejistá. Ani jeden z nich ještě neovládl umění magie živlů, aby mohl ochránit sebe a své dvojče. Opět přišli o Scatty, a Dr. John Dee je jim neustále v patách. Nicméně na obzoru se objevila nová a nyní nejdůležitější otázka: Nakolik můžou věřit Nikolasi a Perenele Flamelovým? A můžou vůbec věřit někomu cizímu?

Sofie a Josh se opět vrátí ke své tetě, kde měli celou dobu být. Zde je navštíví 
Aife,sestra jejich ochránkyně Scatty, která se ztratila a ptá se jich zda – li viděli její sestru. Když se dozví, co se jí stalo, začne si vše vyčítat.
John Dee, jejich pronásledovatel podcenil Perenelu Flamelovou, jenž byla uvězněna na Alkatrazu. Flamelovi každým dnem slábnou a stárnou, ale i přesto se snaží ochránit město před Johnovou armádou příšer, jenž má být vypuštěna v nejbližší době z Alkatrazu.

Sofie má stříbrnou auru, která voní po vanilce. Je velmi milá a starostlivá sestra a je o 29 sekund starší než Josh. Její schopnosti probudila Čarodějka z Endoru, která jí rovněž přenechala své vzpomínky. Ovládá živel vody, ohně a vzduchu.

Josh má zlatou auru, která voní po pomerančích. Je tvrdohlavý a podezřívavý kluk. Svou sestru Sofii má velmi rád. Ovládá živel vody a ohně. Nedůvěřuje Flamelovým.

Knížka se mi líbí, protože v ní vystupují zhruba stejně staří puberťáci jako já. Musím přiznat, že mě tento díl docela zklamal. Myslela jsem si, že bude mnohem lepší. Nelíbí se mi, že každou kapitolu vypraví někdo jiný, protože když Josh se Sofii prožívají něco napínavého, najednou kapitola skončí a druhá pokračuje úplně o něčem jiném a o Joshovi a Sofii je až třeba a čtyři kapitoly dál. Tuto knihu jsem si objednávala už před rokem, ale pořád jsem se neuměla dostat k přečtení a když jsem se k tomu dostala, přečetla jsem asi dvě stě stránek a pak knížka ležela jen tak dlouho na poličce do dnešního dne. Nemyslím si, že si přečtu i další díl, protože jak už jsem se zmínila, tento díl stal za starou belu! Pořád si opakuji větu " Nepřítel mého nepřítele je můj přítel", která má s touto sérií hodně společného. Celkově hodnotím 5/10. 


Žádné komentáře:

Okomentovat