pondělí 12. listopadu 2012

Snowboarďáci


Autor: Miroslava Besserová
Počet stran: 205
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Formát


Snowboarďáci -- volně podle motivů scénaře Karla JanákaNa motivy scénáře filmu, který ovládl česká kina po řadu týdnů vznikla kniha o vzrušení, lásce a snowboardu. Hlavní hrdiny, Rendyho a Jáchyma, na horách nečekají jen bláznivé vyjížďky na prkně, ale také první lásky.O atraktivní snowboarďačky se však nezajímají sami. Dopadne-li příběh happyendem,si můžete přečíst i vy! 

Rendy a Jáchym jedou na hory. Bydlí u Jáchymova bratrance, který jim díky Jáchymově sestře dává pěkně zabrat. Na snowboardu nikdy nestáli.
Když jdou poprvé zkusit své snowboardy, spatří tři bohyně, do kterých se hned zamilují. Od té doby se je snaží mít neustále na očích. Děvčata se ale snaží sbalit i skupinu místních frajerů, kteří si říkají Snow Panthers.

Rendy, tvrdohlavý a namyšlený kluk s tmavými na krátko ostříhanými vlasy. Jáchym je jeho nejlepší kamarád. Má mladšího bráchu, který stále věří na Ježíška. Je mu sedmnáct let.

Jáchym, naivní, ctižádostivý puberťák. Má starší sestru, která na něj pořád žaluje. Je mu sedmnáct let.

Velmi mi tato kniha připomíná film, což je zřejmé. Nejvíce mi vadilo, že na každé stránce bylo asi deset pravopisných chyb a nebo překlepů. Myslím si, že tohle stojí za zmínku, protože kdyby na každé stránce byl jeden překlep, tak se nic nestane, ale tolik překlepů čtenáře snadno odradí, což není dobré. Zjistila jsem i pár nových informací, které ve filmu vůbec nejsou. Knížku už mám doma strašně dlouho, ale pořád jsem se neuměla dostat k přečtení a když se mi to povedlo, přečetla  jsem pár stránek a konec. Po pravdě řečeno, mě četba této knihy moc nelákala, protože jsem dopředu věděla co mám očekávat. Celkově hodnotím 4/10. 

 


Žádné komentáře:

Okomentovat