čtvrtek 1. listopadu 2012

Říše temnot – Tajemství upírů


Autor: L.J.Smith
Počet stran: 240
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment


Největší obrázek výrobku Říše temnot – Tajemství upírůŠestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? 

Poppy už několik dní bolí břicho. Když se chce ráno nasnídat, bolest se nedá vydržet, proto ji mamka zaveze do nemocnice na vyšetření. Zjistí, že má rakovinu slinivky, jenž je neléčitelná. James se snaží najít způsob, jak by mohl Poppy zachránit a netrvá mu to dlouho. Rozhodne se, že Poppy prozradí své tajemství a že ji po té promění v upíra. Uvědomuje si však, že poruší zákony Říše temnot, světa nadpřirozených bytostí. Hrozí mu trest smrti.
V noci se James vydá za Poppy do nemocnice. Vše jí řekne a ona si ze začátku myslí, že si z ní uutahuje, ale on jí dokáže, že mluví pravdu. Dokonce souhlasí, že ji James může proměnit v upíra. Třikrát si musí navzájem vyměnit krev, aby proměna fungovala.

Poppy, dívka menšího vzrůstu je zamilovaná do svého kamaráda Jamese, kterého zná od svých pěti let. Je jí šestnáct a má dvojče jménem Phil.

James je upír, který se snaží moc neubližovat lidem. Holky střídá jako ponožky. Stárne jako normální lidé. Jako upír se už narodil. 

Nejvíce mě uchvátila část, kdy se Poppy dozvěděla, že má rakovinu a celkový průběh její nemoci. Rozhodně si přečtu i druhý díl! Strašně moc se mi líbí knihy od této autorky. Překvapilo mě, že James normálně stárne jako lidé. Když jsem si prohlížela na internetu knížky, které mají v nejbližší době vyjít a narazila na tuhle, už pohled na obálku mě ohromil. Na Poppy obdivuji , že se nezhroutila, když se dozvěděla, že má rakovinu. Rozhodně bych se na jejím místě nezachovala stejně, protože jenom pomyšlení, že bych měla v brzké době umřít je hrozné. Nic bych nezhodnotila záporně, ale je pravda, že nějaké ty chyby byly dodatky chyběly. Celkově hodnotím 8/10.

Na závěr chci poděkovat nakladatelství fragment za poskytnutí recenzního výtisku.


Žádné komentáře:

Okomentovat