neděle 25. listopadu 2012

Čarodějnice z Hex Hall


Autor: Racel Hawkinsová
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Knižní klub

Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…

Sophie musí nastoupit do nápravného zařízení Hecate Hall, protože pokazila kouzlo lásky. Pokoj sdílí s Jennou, se kterou si velmi rozumí.
První měsíc školy tři dívky Sophii neustále přemlouvají, aby se přidala do jejich covenu, protože by byly mocnější. Sophie odmítne. Odhaluje i mnoho tajemství. Např. zjistí, že její otec je šéf Rady, což znamená, že ji na tuto školu poslal on.
Na hodině obrany dostane trest, jenž trvá cele pololetí. Přidá se k ní Archer, do kterého se zamiluje.

Sophie Mercerová se nikdy nesetkala se svým otcem. Kouzlit začala od svých dvanácti let. Je jí šestnáct. Se svou matkou se stěhují z jednoho místa na druhé. Na Hecate se skamarádila s Jennou a zamilovala do Archera, jenž už s někým chodí.

Knížka se mi líbí, protože je jiná než ostatní knížky o čarodějnicích. Určitě si přečtu i ostatní díly. Nikdy jsem o Rachel Hawkinsové neslyšela a teď jsem si uvědomila, že to byla chyba. Její styl psaní je naprosto úžasný. Doporučuji knížku spíše holkám, protože je hodně o citech, což kluci moc nemusí. Strašně se mi líbí přebal knihy, neboť působí vesele a každého čtenáře snadno přiláká. Nic bych neoznačila záporně. Jsem ráda, že jsem si při výběru mezi dvěma knížkami vybrala právě tuto. Celkově hodnotím 9/10. 

Žádné komentáře:

Okomentovat