sobota 27. října 2012

Upíří deníky – Osvobození


Autor: L.J.Smith
Ilustrátor: Není
Počet stran: 288
Nakladatelství: Fragment


Největší obrázek výrobku Upíří deníky – OsvobozeníElena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život...

Elena, Damon, Bonnie a Meredith jsou v Temné dimenzi, aby mohli zachránit Stefana, jenž je uvězněn. V minulém díle zachránila Elena život otrokyni, která jim momentálně poskytuje přístřešek a teplo domova, protože našli ukryté bohatství její rodiny. Šije jim i šaty na plesy, na které musí jít, aby získali dvě poloviny klíče od Stefanovy cely.
Na prvním plese se jim podaří získat první polovinu celkem bez potíží. Na druhém už takové štěstí ale nemají!

Elena,dívka s blond vlasy, která je velmi pohledná. Snadno si každého omotá kolem prstu. Živým příkladem jsou bratři Salvatorovi. Její nejlepší kamarádky jsou Bonnie a Meredith. Od prvního okamžiku, co potkala Stefana, se jí změnil život.


Damon se navenek snaží vypadat jako necitlivý tvrďák, ale 
uvnitř je toho opakem. Stefan je jeho mladší bratr. Dokonce se tváří smutně, když si vzpomene na osud svého bratra. 


Stefan z celého srdce miluje Elenu. Živý se zvířecí krví. Je velmi tajemný a zamyšlený. Zdá se, že je jediný, kdo může odolat Eleně, ale ve skutečnosti bojuje, aby ji ochránil 
před hrůzami, které ho pronásledují.


Nejvíce se mi líbí závěr, protože se všechno zkomplikovalo kyticí. Strašně moc se už těším na další díl, protože se chci dozvědět, jestli Damona promění zase v upíra, a nebo zůstane člověkem. Taky jsem se u závěru pobavila, protože když jsem si začala představovat Damonovu reakci, musela jsem se prostě zasmát :). Nelíbí se mi, že v knize vystupuje hodně nadpřirozených bytostí. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Celkově hodnotím 8/10.

Nakonec bych chtěla poděkovat nakladatelství fragment za poskytnutí recenzního výtisku.


Žádné komentáře:

Okomentovat