úterý 16. října 2012

Temná akademie – Spoutaní


Autor: Gabriella Poole
Ilustrátor: Není
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Temná akademie – SpoutaníPřed začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnostmi. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Cassie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku.

Cassie se opět vrací na Darkovu akademii, která je tentokrát v New Yorku, ale tentokrát jako jiný „člověk“. Na konci minulého dílu se totiž stala Vyvolenou, což znamená, že má v sobě ducha. Je zvláštní druh upíra. Proces byl ale narušen, či – li je v Cassie pouze část ducha. Na pokoji bydlí se svou nejlepší kamarádkou Isabellou, ze které se živý.
Když jde Cassie se svým přítelem na rande, přestane se ovládat a málem zabije jednu členku Vyvolených. Kvůli tomuto činu musí jít na Radu Starších.

Cassie, pohledná dívka,která neměla nikdy moc kamarádů. Po ukončení prvního semestru se jí změnil život. Je zamilovaná do Ranjita, člena Vyvolených. Svůj pokoj na akademii sdílí se svou nejlepší kamarádkou Isabellou, která je rovněž její zdroj krmení. 

Knížka je podle mého očekávání! Líbí se mi její způsob podávání informací. Děj se srozumitelný a snadno čtivý. Hned po přečtení prvního dílu jsem věděla, že si musím přečíst i díl druhý. I když hlavní postavy jsou upíři, nedá se říct, že je stejná jako normální knížky o upírech, protože upíři se v této knize nekrmí krví a mají v sobě ducha.Nelíbí se mi, když autorka u některých částí hned napsala co se stalo, ale bylo by lepší, kdyby čtenáře trochu napínala. Ale bylo to opravdu asi v jedné části, či – li to nevadí.  Ke Cassie nemám žádné připomínky ani výhrady. Snad jenom, aby byla více sama sebou a nespoléhala na druhé. Celkově hodnotím 7/10.

Nakonec bych chtěla poděkovat nakladatelství fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat