středa 24. října 2012

Krátky druhý život Bree Tannerové


Autor: Stephenie Meyerová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 191
Nakladatelství: EGMONT

V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romantiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získá mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně e jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?

Bree je členkou asi dvacetičlenné armády, kterou vytvořila Victoria, aby za ní zabili Bellu Swanovou. Victoriin poskok Riley jim neustále lže, např. Že slunce je spálí...

Na jednom lovu se Bree setká s Diegem, ve kterém nalezne svého přítele. Spolu se snaží odhalit skutečnost – proč byli stvořeni, proč jsou lživě informováni, co se na ně chystá… Dokonce se dozví, že slunce je nespálí na úhel, nýbrž se jen třpytí jako disko koule. 


Bree Tannerová, tří měsíční upírka se skamarádila s Diegem. Před svou proměnou málem začala brát drogy. Riley ji před proměnou nalákal na to, že dostane cheesburger, protože  byla strašně hladová. V domě se schovává za Freda, jenž každého odpuzuje svým zápachem.

"Wow" bylo mé první slovo po přečtení celé knihy. Nejvíce mě fascinuje, že knížka navazuje na jeden díl ze série Twilight sága. Tuhle sérii prostě miluji! Trošku mě mrzí, že autorka nenapsala, jak Diego zemřel. Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem, protože jsem ji začala číst ve škole a dočetla ji pak doma. Jsem ráda, že mi knižní blogeři doporučili právě tuto knihu. Vím, že v tomhle ohledu není Bella Swanová úplně hlavní postava, ale chtěla bych něco zmínit o ní, protože je strašně statečná. Já bych se rozhodně netvářila normálně, kdybych věděla, že je kolem mě spoustu upírů. Ale co, pro    lásku je schopna udělat všechno! Celkově hodnotím 9/10.

Žádné komentáře:

Okomentovat