neděle 7. října 2012

Dobrodružství Toma Sawyera


Autor: Mark Twain
Ilustrátor: Kamil Lhoták
Počet stran: 240
Nakladatelství: Albatros

Světově proslulý příběh kamarádů Toma Sawyera a Huckleberryho Finna je klasickým, oblíbeným dobrodružstvím čtenářů mnoha generací. Tato kniha patří mezi vybrané tituly povinné školní četby.

Tom žije u své tety v městě Saint Petersburg. Se svými nejlepšími kamarády, Huckem a Joem, provádí různé lumpárny, ale zažívají i dobrodružství.
Když jdou v noci na hřbitov, stanou se svědky vraždy. Slíbí si, že to nikomu neřeknou. Policie zavře do vězení nevinného muže.
Kluci mezitím prožívají další výpravu na malém ostrůvku na řece Mississippi jako trosečníci. Netuší, co způsobí jejich pobyt na ostrově doma!
 

Tom je obyčejný chlapec, který nesnáší práci, dělá chlapecké lumpačiny a kouká po holkách . Žije s tetičkou Polly, nevlastním bratrem Sidem, kterého nemá rád a sestřenicí Mary v městě Saint Petersburgu.

Na knížce se mi líbí její prostý vzhled, skutečnost a dobrodružnost. Dále bych chtěla pozdvihnout poslední stránky a tím myslím "vysvětlivky" a "výslovnost", protože nebýt toho, nevěděla bych pořádně, co které slova znamenají a jak se vyslovují. Mínusko dávám za překlepy ve slovech, ale je pravda, že se to může stát každému. A teď, proč jsem si knížku vlastně přečetla. Do školy mám mít jako každý povinné četby. Jak jsem se tak dívala na ty názvy, hned jsem věděla, že tahle knížka bude na seznamu v mém čtenářském deníku. Spíše doporučuji k četbě klukům, protože si přijdou na své. Celkově hodnotím 6/10.

1 komentář:

  1. Já v devíti letech četla Dobrodružství Huckleberryho Finna od téhož autora a tu knížku jsem milovala. Toma jsem nečetla a teď už mě ani jedna kniha neláká, tehdy jsem do toho ale byla blázen. :D

    (Skřítek | http://nocni-skritek.blog.cz/)

    OdpovědětVymazat