sobota 29. září 2012

Upíří deníky – Zajetí


Autor: L.J.Smith
Počet stran: 312
Ilustrátor: Není
Naladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Upíří deníky – ZajetíStefan byl zajat a uvězněn démonickými duchy, kteří ve Fell's Church rozpoutali pravé 
peklo. Elena se vydává do Temné dimenze na pouť plnou nebezpečí, aby ho zachránila. Doprovází ji Stefanův bratr Damon, který touží po Eleně celým tělem i duší. Jediný Damon totiž zná cestu do místa, kde je Stefan držen v zajetí. Elena se nezastaví před žádnou překážkou, aby Stefana osvobodila. Ovšem s každým dalším dnem na nebezpečné cestě roste napětí utajované touhy mezi Elenou a Damonem...

Stefan je stále ve spárech Šiničiho, zlého liškodlaka. Elena se ho snaží se Stefanovým bratrem, Damonem, zachránit, proto plánují cestu do Temné dimenze. Damon po Eleně prahne tělem i duší, ale jenom on ji může dostat do dimenze. Každým dnem se ovšem zvětšuje napětí touhy mezi onou dvojicí. Cestou do dimenze je doprovází ještě Eleniny dvě kamarádky.

Elena, zlaté dítě, vůdčí typ; dívka, která může mít každého kluka, po kterém zatouží.

Damonnebezpečný a hnaný touhou pomstít se Stefanovi, bratrovi, který ho zradil; odhodlaný získat Elenu, ochotný zabíjet, aby ji ovládl.

Stefanzamyšlený a tajemný; zdá se, že je jediný, kdo může odolat Eleně, ale ve skutečnosti bojuje, aby ji ochránil před hrůzami, které ho pronásledují.

Musím se přiznat, že mě tento díl zklamat. Očekávala jsem více, mnohem více. Doufám, že další díl budu moct hodnotit kladněji. Ale musím připsat bod navíc za to, že v knize hraje velkou roli „milostný trojúhelník“, což dodává na dramatičnosti a konečně i zajímavosti. Je to dlouhá doba, co jsem četla předchozí díl a pořád jsem plánovala přečtení tohoto dílu, ale neustále se jsem to odkládala, protože mě lákaly jiné knihy, či - li můžu říct, že už vlastně od začátku mi přišla série nudná a ohraná. Je mi líto, ale knihu hodnotím 5/10.

Nakonec bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.Žádné komentáře:

Okomentovat