středa 19. září 2012

Krvavá romance – Polibek nesmrtelnosti


Autor: Alice Moon
Počet stran: 248
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Krvavá romance - Polibek nesmrtelnostiJako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?

Sáře zemřel otec, proto se se svou mamkou přistěhuje do města Rapids. Na začátku školního roku spatří Dustina, jenž je nováček, a okamžitě se do něj zamiluje. Netuší však, že je to oboustranné.
Dustin se pravidelně večer plíží ven, aby se mohl nepozorovaně nasytit zvířecí krve. Je ale neklidný, protože ho neustále pronásleduje žena, která ho proměnila v upíra. Když bydlel ještě v Chicagu, zabil dva lidi. May, nejlepší kamarádka Sáry, se s obětmi kamarádila a proto se snaží Dustina držet co nejdál od Sáry, protože ví, že se Sáře Dustin líbí.

Sára je 
tichá holka, s celkem dobrými známkami si nejvíce rozumí s May, která je obzvlášť tichá.
 Otec jí zemřel na rakovinu. S mamkou se přistěhovaly z Chicaga do městečka Rapids.


Dustin je pohledný upír s blond vlasy a tmavýma očima. Proměnila ho Emilia, žena, do které byl kdysi zamilovaný. Živí se zvířecí krví, ale občas se napije i lidské krve. Zabil dva lidi.

 Knížka se mi strašně moc líbila a to hned ze tří důvodů. Za prvé, že mě mile překvapila, protože jsem si myslela, že jsem už četla dost knížek o upírech, které si jsou v mnoha ohledech podobné, ale autorka naštěstí do děje vmísila i variantu, jak se stát zase smrtelným. Za druhé, že celou knihu nevypráví jenom jeden člověk, ale hned tři lidé – vypravěč (autor), Sára a Dustin. A za třetí, že jsou jiné rodinné svazky, či – li, že žije pouze se svou mamkou. Nic bych nezhodnotila a ani nezhodnotím kladně. Sára na mě působí na jednu stranu jako tichá myška a na druhou stranu jako sobecká a nevěřící osoba. Rozhodně doporučuji přečíst!!! Těším se už na další díl a doufám, že jsem tímto hodnocením nezakřikla populaci knihy. Celkově hodnotím 10/10.
Nakonec bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.


3 komentáře:

 1. Ahoj, řekla bych, že jsme asi jediné dvě, komu se ta knížka líbila. Kromě té tvojí jsem snad nečetla jednu pochvalnou recenzi. O to víc mě těší, že se ti knížka líbila. Také se těším na druhý díl. Jen ta zelená obálka není nic moc :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Páni 10 bodů z 10 bych tomu já zase nedala.. Dala jsem tomu myslím tři hvězdičky z pěti.. Bylo to zajímavé, ale částmi jsem se nudila. Teď někdy brzy vyjde další díl, takže jsem moc zvědavá jak se mi bude líbit až vyjde :))..
  Recenze je napsaná nádherně! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji...taky se těším na další díl a doufám, že se série tímto dílem nezkazí. :)

   Vymazat