pátek 17. srpna 2012

Temná akademie – Vyvolení


Autor: Gabriella Poole
Počet stran: 256
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Temná akademie – VyvoleníDarkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.Cassie dostane stipendium na Darkově akademii v Paříži. Moc se jí tam ale nechce, protože neví, co má čekat.
Když dorazí na akademii, nestaří se divit. Všude, kde se podívá jsou sochy a akademie vypadá naprosto úchvatně. Žáky tvoří banda rozmazlených boháčů, kteří si samozřejmě hned z Cassie utahují kvůli jejím věcem.
Nejvíce si padne do oka se svou spolubydlíci, Isabellou a později i s Jakem.
První noc neumí Cassie usnout, proto se vydá na noční obhlídku školy. Po chvilce uvidí stín a zanedlouho zjistí, že to je Jake.
Na akademii chodí i skupinka, která si říká “Vyvolení“. Od prvního okamžiku Cassie přijdou divní. Rozhodne se, že o nich zjistí víc.
Dokonce se jí začne líbit i jeden člen z Vyvolených, Richard, se kterým chodí na různé pochůzky.

Cassie Bellová žije v pěstounské rodině. Na své bývalé škole moc přátel neměla. Je velmi chytrá, hezká a zvědavá. Nejvíce jí je nesympatická  Kateřina, "vedoucí" Vyvolených.

Ze začátku mě kniha rozhodně moc nenadchla, ale postupem času se to měnilo. Bez zaváhání si přečtu i druhý díl, který v brzké době vyjde. Líbí se mi, že má stručný, jasný, výstižný, srozumitelný a snadno si představující děj. Jediná věc, co se mi nelíbí je, jak už jsem se jednou zmínila, že začátek se nedá hodnotit zrovna moc pozitivně.  Ale co.... každý má přece jiný názor, ne?
Hodnotím knihu 8/10.
Ještě bych chtěla na závěr poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat