pondělí 6. srpna 2012

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela – Vědma


Autor: Michael Scott
Počet stran: 504
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Knižní klub

Hrdinou prvního dílu šestidílného příběhu Tajemství nesmrtelného alchymisty Nikolase Flamela byl sám alchymista, ve druhém dílu se více zviditelnil John Dee, další nesmrtelný, o kterém se můžete dočíst i v seriozních vědeckých spisech. Nyní ve třetím dílu patří obdiv alchymistově ženě, která má schopnosti, které jí oba jmenovaní muži mohou jen závidět. Madam Perenela Flamelová je opravdu výjimečná. Ti, co již s dvojčaty prožily první dva díly, ale i ti, kteří tento příběh teprve objevili, se mohou těšit na setkání s novými, ale i již známými nesmrtelnými hrdiny. Není nouze o bitvy a dobrodružství, které doprovázejí velké úsilí o záchranu lidstva. Více však ani prozradit nesmíme, snad jen skutečnost, že i pátý den našich známých protagonistů je velmi rušný.

Doktor John Dee se tak lehce nevzdává! Stále pokračuje ve své honbě na dvojčata a posledních dvou stran knihy Abrahama.
Dochází jako vždy k boji, u kterého se podaří dvojčatům zvítězit. Alchymista, jenž je Joshův a Sofiin ochránce je zkontaktován se svým dávným přítelem, který jim pošle dalšího ochránce, Palamédese, saracénského rytíře. Díky němu mají mnohé výhody.
Alchymistova manželka, Perenela, je stále uvězněná na Alkatrazu, kde ji neustále pronásledují příšery, které se vyskytují jenom v bájích. Ale nebyla by to Perenela, kdyby si s nimi neporadila. Je to přece nejmocnější vědma široko daleko!

Sofie od tohoto dílu ovládá tři živly, vzduch, oheň a vodu. Její aura voní po vanilce a má stříbrnou barvu. 

Josh má teprve své schopnosti probuzené, ale i přesto začíná ovládat vodu. Jeho aura voní po pomerančích a je zlaté barvy.


Jak už jsem se jednou zmínila u recenze na Čaroděje, obdivuji autorovu nápaditost a všestrannost, protože je jedno jestli bude část smutná nebo radostná, ale vždy bude dokonale zpracovaná. U Sofii a Josh se dá říct, že spadají do mé věkové kategorie. Jediné co mi na knize trochu vadí je, že je vždy na konci první kapitola s dalšího dílu a když si ji přečtu, nadchne mě tak, že musím hned popadnout další díl a začít si ho číst, i když jsem měla v pláně jinou knihu. Ze začátku jsem si z knihy moc neslibovala, ale mile mě překvapila. Je spíše pro milovníky čar a kouzel. Doma ji mám už asi rok, ale dosavad jsem se k ní nedostala. Popravdě řečeno moc mě nelákala. Začala jsem ji číst při cestě na Slovensko. Celkově hodnotím 6/10.

Žádné komentáře:

Okomentovat