sobota 11. srpna 2012

Ta holka se snad zbláznila!


Autor: Jana Kawuloková a Luděk Stínil
Počet stran: 158
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Erika

Dovolte nám, abychom vám představili Artura a Adélu. Artur je - mírně řečeno - frajer, holkař a drzoun. Pracuje jako diskžokej, sebevědomí má na rozdávání, dívčí srdce láme na počkání a pro ostré slovo nebo protiútok nejde daleko. Naopak Adéla je normální dívka řešící hlavně starosti s tátou. Kluci jí taky příliš potěšení nepřinášejí, nicméně se životem se rve statečně, a i když se občas ocitne dole, dokáže se zase vyhrabat nahoru. Artura a Adélu svede život dohromady náhodou na jedné sobotní diskotéce, ovšem jakmile se jejich životy protnou, osud si s nimi začne potměšile pohrávat.

Adéla je jedináček a od narození pajdá na jednu nohu. Artur jí od prvního setkání, či - li na diskotéce začne kvůli této vadě říkat Pajda. Samozřejmě jí to vadí.
Jednoho dne v sobotu to všechno začne. Adéla a Artur na sebe neustále naráží, jako by je osud nějak k sobě táhnul. Ale aby to bylo zajímavější, každé setkání dopadá hrozně. Např. V kavárně omylem Adéla vylije na Artura kávu na světlé kalhoty. Kvůli Adéle se Artur připlete do rvačky....
Oba dva dostanou pozvánku na svatbu, kde budou účinkovat jako svědci. A taky Artur bude plnit svou profesi, tedy bude diskžokej. Ale nebylo by to záživné, kdyby se nestaly hloupé, ale důležité věci!

Artu Bláha má dvacet let, je to frajer a pracuje jako diskžokej. Holky střídá jako ponožky a opravdový vztah měl pouze s jednou dívkou, Kristýnou, která   Artura chce za svědka.

Adéla Vítková má devatenáct let a její otec ji neustále terorizuje. Její matka trpí na roztříštěnou sklerózu.

Rozhodně to je jiný žánr, než normálně čtu. Ale i příběh, který připomíná skutečnost, se zdá být dobrý, protože získáváme trochu zkušenosti, ale taky i lépe poznáváme lidi. Mrzí mě, že autoři tak hloupě ukončili knihu. Aspoň mohli napsat, jestli Adéla na ten los, co ji dal Artur vyhrála milion a nebo ne. Líbí se mi, jak knihu vypráví dva lidé, každý má tu svou část. Ale stejně nejlepší je dystopie!!! Celkově hodnotím 5/10.

2 komentáře:

  1. Vypadá to zajímavě :) Taky si čas od času přečtu něco "reálného", je fajn číst něco, co se může stát a co se taky normálně stává. Nejlepší příběhy přece píše život :)

    OdpovědětVymazat