sobota 25. srpna 2012

Lovkyně snů – Vstříc temnotě


Autor: Lisa McMann
Počet stran: 256
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Lovkyně snů – Vstříc temnotěNěkteré noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých…
Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny.
Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci. Přesto nikdo nechce promluvit a ani vyšetřování nikam nevede. Co je však ještě horší, začínám odhalovat pravdu o sobě a o svých schopnostech - a ta je pochmurná. Vážně, krutě pochmurná…

Janie stále chodí s Cabelem a nadále taky spolupracuje s policií. Jejich novým případem je zjistit, který učitel je sexuální delikvent, protože nedávno jim volala dívka, která něco naznačovala. Janie díky své schopnosti vidět cizí sny, měnit je....., policii velmi pomáhá. Konkrétně má za úkol pozorovat učitele a zbližovat se s nimi. Cabelovi to samozřejmě vadí.
564319_281666881928283_100002549204749_587798_1461940929_n_largeKdyž se jim konečně podaří najít oného delikventa, což je jejich učitel chemie, ale i učitelé psychologie a tělocviku.
Jednoho dne se pořádá chemická soutěž, které se Janie zúčastní a pak i párty, kterou jako každý rok připravuje učitel chemie. Janie a ještě jedna spolužačka mu jdou pomoct o něco dřív s přípravami.

Janie má osmnáct let a postupně přichází o zrak. Má zvláštní schopnost, která jí umožňuje upravovat lidem sny, zastavovat je, přetáčet a pomáhat osobám ve snech, když ji žádají o pomoct. Letos dokončuje poslední rok na Střední škole. Živí nejenom sebe, ale i svou matku, která je alkoholička.

Knížka je přesně podle mého očekávání. Už podle prvního dílu jsem si udělala takový obrázek, jak by asi série měla pokračovat. Překvapilo mě akorát, že mezi učiteli jsou "tři" sexuální delikventi. Nejsem zrovna moc velký fanda obálky knihy, protože mi tam nějakým způsobem vadí ty oči. Asi proto, že k obrázku pod ním se vůbec nehodí a nebo, že mi připadají podezřívavé a nebezpečné. Líbí se mi závěr knihy, protože je jasný, stručný, srozumitelný a bez dalších zbytečných žvástů. Doufám, že bude i třetí díl, protože můžeme hodně očekávat z této série. 
Celkově hodnotím 8/10. 
A ještě bych chtěla poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Žádné komentáře:

Okomentovat