pátek 10. srpna 2012

Knižní Prostřeno (6)


Toto meme pořádá VeEee .
Pro zapojené je úkolem nějaký den o víkendu sestavit několika (tří, čtyř) chodové menu - ale knih! Co pro vás představuje předkrm, polévku, hlavní chod a dezert? Třeba někdo vaši jednohubku ochutná!

Připravila jsem si pro Vás menu o třech chodech.

1.Předkrm:Ta holka se snad zbláznila
                 Jana Kawuloková a Luděk Stínil

Můžete se těšit na náhody, nenávist, štěstí, neštěstí a lásku. Sice ještě nemám knihu dočtenou, ale hned na začátku mi došlo, jak bude asi děj pokračovat. Je to rozhodně jiný šálek kávy, než normálně piji. Podle názvu si dáte všech pět pohromadě a dojde Vám, že tato četba je určená spíše pro holky. Ale pozor! Vždyť přece mezi hlavní postavy patří holka a kluk, takže proč by jsi nemohli i kluci přečíst tento "román"?


2.Hlavní chod: Harry Potter a Kámen mudrců
                           J.K.Rowlingová

Co by jsme si nalhávali. Zase jsem dala jako hlavní chod knihu, ve které vystupují kouzelníci. Prostě hold už jsem taková, ale určitě to mnohým nevadí, protože toto výtečné jídlo obletělo svět a dostalo veliké uznání a ocenění.

3.Dezert: Tajemství nesmrtelného Nikolase 
                 Flamela - Vědma
                     Michael Scott

A jako třešničku na dort jsem vybrala právě tuto knihu, protože ne jenom že pokračuje duchem hlavního chodu, ale taky, že jsem se rozhodovala jestli dám tuto knihu jak hlavní chod a nebo Harryho Pottera. Především jsem chtěla, aby si našli obě knihy své místo v dnešním meníčku. Nejvíc  mě překvapilo, že Nikolas Flamel vystupuje i v Harrym Potterovi ( sice jsem to už věděla, ale kdo si má pamatovat všechny nepodstatné postavy, když se naposledy díval na tento díl asi před dvěma roky?).

Kolika body ohodnotíte tohle menu (1-10)?
  

Žádné komentáře:

Okomentovat