úterý 17. července 2012

Temné vize – Posedlost


Autor: L.J.Smith
Počet stran: 248
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů a vztahů. Od osudné noci, kdy všichni utekli ze Zetesova institutu, se Gabriel změnil. Přestože Kaitlyn jeho podivínské chování děsí, zároveň ji to k němu přitahuje a chce zjistit, co za tím vězí. Současně se začínají dít zvláštní věci, které naznačují, že je jim v patách někdo, kdo má stejné schopnosti jako oni sami… Podaří se jim najít bílý dům? Nebo už je pro ně příliš       pozdě?


Pětice je stále na útěku před panem Zetesem. Ale už ví, kde mají namířeno. Na místo, kde se odehrával jejich sen. Bohužel ale neví, kde přesně vlastně mají jet.

Zažívají dobrodružství, o kterém se může prostému člověku jenom zdát.

Když dorazí k domu Marisol, dívce, která byla zraněna vinnou Zetese, dá jim její bratr auto a další potřebné věci jako např. Jídlo, spacák, pití. Jezdí po Kalifornii, Oregonu a dále směrem na sever.

Jednoho večera dojedou na odpočívadlo, kde Kaitlyn zjistí, že Gabriel má následky po nepříjemném zážitku, co mu provedl Zetes. Musí přijímat energii, je to energetický upír. Rozhodne se, že mu bude dávat svou energii, než aby měl ubližovat nevinným lidem.
Rob Kessler, ztělesnění laskavosti a barev, se svými blond vlasy a zlatýma očima. Umí léčit. Je klidný a vyrovnaný člověk, který se nikdy nevzdává.

Gabriel Wolfe, namyšlený a pohledný jako obrázek. Má šedé chladné oči. Straní se od všech, protože si nechce zkazit svou reputaci.

Anna Eva Whiteravenová má vždy laskavý výraz. Vlasy jsou havraní barvy. Rozumí zvířatům a je indiánské rasy.

Lewis Chao, pesimistický člověk s mandlovýma očima. Z celé pětice je asi nejvíce zábavný.

Kaitlyn, dívka s nezvyklýma očima je zamilovaná do Roba. Ráda kreslí - a moc dobře! Má pouze otce. Pochází z Ohai. Na své bývalé škole neměla žádné kamarády, protože ji považovali za čarodějnici.

Autorkou je L.J.Smith, americká spisovatelka. Píše knihy převážně pro mládež. Její knihy jsou různých literárních žánrů, nejčastěji však píše fantasy s prvky romance.

Její spisovatelská kariéra se pořádně "rozjela" v momentě, kdy jí přišla nabídka na práci od Alloy Entertainment, kam poslala ukázku své v současnosti asi nejznámější a mezi mladými čtenáři nejoblíbenější série - Upířích deníků. To bylo v roce 1990. Od té doby až do roku 1998, kdy si udělala od psaní poněkud delší, desetiletou přestávku, napsala ještě další spoustu knih, ať už samostatných nebo v sérii.


    Protože ona cítila to, co cítí on. A spolu s vděčností, naprostým uspokojením a úlevou tu byly další pocity. Uznání, radost, údiv a - ach, dobrý bože, láska...
    Gabriel ji miluje.      
                                                                                       str.181


Knížka mě trochu zklamala, protože se více zajímá o Kaitlyn a Gabriela. Je sice pravda, že Gabriel je jediná rozporuplná osoba s oné pětice, tak musí mít i nějaký ten prostor popularity, ale Rob je přece Kaitlynin přítel a zmínka je o něm pouze u situace, kterou řeší všichni. Dále má u mě mínusko za to, že každý kromě Kayitlyn a Gabriela použil své schopnosti pouze jednou nebo dvakrát a to jenom při obyčejné situaci. Kladně se dá určitě zhodnotit struktura a zpracování děje. Pokud se chystáte přečíst tuto sérii, musíte "opravdu" začít od prvního dílu a pořádně jej vnímat, protože další díl na něj hned navazuje. Já si osobně myslím, že to autorka tímto dílem trochu zkazila, ale vy budete mít asi jiný názor. Celkově hodnotím 6/10.Chtěla bych ještě poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzních výtisků. 

Žádné komentáře:

Okomentovat