čtvrtek 5. července 2012

Temné vize – Odhalení


Autor: L.J.Smith
Počet stran: 264
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku Temné vize – OdhaleníKaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.

Knížka vypráví o Kaitlyn, která je spolu s Robem, Annou, Lewisem a Gabrielem pozvána do Institutu v Kalifornii, kde se zúčastní výzkumného programu, jenž se zabývá nadpřirozenými schopnostmi. Kaitlyn vidí budoucnost pomocí kreseb, i když někdy neví, co které kresby přesně znamenají. Anna rozumí zvířatům. Lewis umí přimět věci, aby dělali to, co řekne. Rob má léčitelské schopnosti a Gabriel může pomoci své schopnosti zabíjet.

Jednoho dne řekne pomocnice výzkumu Kaitlyn, že je v nebezpečí, že jí neřekli všechno o výzkumu. Hned to jde říct Robovi a spolu s ním ostatním. Přijde jim to podezřelé, proto zajdou do tajné místnosti kterou viděla Kaitlyn ve snu a najdou tam neuvěřitelné věci. Ale ještě něco se spojuje s touto příhodou! Gabriel se snaží členy, co jsou v tajné místnosti varovat, že přijel pan Zetes, vedoucí výzkumu, proto spojí jejich mysle, či – li každý slyší, co si kdo myslí. Jediná možnost, aby nebyli takhle propojeni je, že jeden z nich zemře.Kaitlyn má nezvyklé oči a jasnovidecké schopnosti. Od prvního okamžiku, co spatří Roba je do něj zamilovaná. Vždy má na všechno svůj názor a řešení. Doma na ní čeká pouze otec, protože matka ji zemřela.

Rob měl kdysi nehodu, kdy málem zemřel, ale díky svým schopnostem léčit přežil. Bohužel při nehodě o něco přišel. Milovat ženy. Je to velmi pohledný muž.

Anna pochází z indiánského kmene a rozumí zvířatům. Její pleť má tmavý odstín. Sdílí pokoj s Kaitlyn.

Lewis, pohodový kluk, je závislý na MTV, počítači atd. Sdílí pokoj s Robem. Jeho hlášky jsou někdy až vtipné nebo naopak nevhodné a trapné.

Gabriel nemá domov, protože většinu svého mládí strávil ve vězení. Je zlý, drzý, nespolečenský a snadno se naštve.

Knížka se mi líbí, protože je napínavá a zajímavá. Nejvíce na mě zapůsobila Kaitlyn, protože umí neuvěřitelně malovat, ale chtěla bych mít Robovy schopnosti, tedy léčit. Nelíbí se mi, že je knížka tak krátká, ale to je drobnost. Na druhou stranu obdivuji autorku, jak mohla takhle knihu ukončit, protože poslední slova tomu vypovídají. Jsem ráda, že jsem si knížku objednala od Fragmentu jako recenzní výtisk, protože bych si jí jinak nemohla tak rychle přečíst. Kniha splňuje všechny mé podmínky, mezi kterými je stručnost, napínavost, odvážnost, romance, dobré, ale i zlé vztahy hrdinů atd. Vřele doporučuji!!! Celkově bych ohodnotila knihu 10/10, protože nemá chybu!

1 komentář:

  1. Chystám se si knihu koupit, po tvé recenzi o tom už ani nebudu pochybovat :))

    OdpovědětVymazat