úterý 24. července 2012

EREBOS – Hra, která zabíjí!


Autor: Ursula Poznanski
Počet stran: 320
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Největší obrázek výrobku EREBOS – Hra, která zabíjí!

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Ve škole, kde chodí Nick, začne kolovat balíček, ve kterém jak později zjistí, je hra s názvem Erebos, jejimž cílem je zabít Ortolana. Jeho nejlepší kamarád Colin ji začne hrát dříve než Nick. Ze zvědavosti se snaží nějakým způsobem balíček dostat, dokud se mu nakonec poštěstí. Dostane jej od spolužačky.Když spustí hru, nestačí se divit. Postavy ve hře s ním komunikují, jako by byly skutečné. Vytvoří si postavu temného elfa jménem Sarius. Hraje skoro celou noc. A tak to jde každý den. Ostatní hráči jsou ve škole jako tělo bez duše. Únava je totálně přemohla. 

Nick Dunmor ve hře vystupuje pod jménem Sarius. Jeho postava je temný elf s profesí rytíře. Colin, jeho nejlepší kámoš se mu od doby, co začal hrát Erebose hodně vzdálil. Celkově to Nick dotáhne až k osmé úrovni, protože je vyhozen, že nesplnil úkol. Je zamilován do Emily, tiché holky, která má svou vlastní internetovou stránku, kterou Nick den co den navštěvuje.

Rozhodně by se z této knihy kluci nadchli více než holky. Hned když jsem knihu spatřila poprvé, upoutal mě její název. Neuměla jsem si nejdříve představit, jak by děj mohl ve zkratce probíhat. Tato varianta mě rozhodně nezklamala, právě naopak...potěšila. Je to rozhodně jiný tip žánru než čtu obvykle. Nevyskytují se upíři, vlkodlaci, čarodějové nebo jiné čáry. Nejsem si jistá jestli bude i druhý díl, ale pokud jo, ráda si ho přečtu. Trošku mě mrzí vztah mezi Colinem a Nickem, ale zase jsem šťastná ze vztahu Nicka a Emily. Celkově hodnotím 9/10. Vážně nic proti knize nemám, ale myslím si, že bych mohla ještě v tomto roce přečíst možná o drobec lepší knížku, proto o jeden bod méně.


Chtěla bych ještě poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

1 komentář:

  1. Knížka se mi dost líbila, ale to už jsem psal v recenzi. Doufám, že se u nás dočkáme dalších knížek od autorky.

    OdpovědětVymazat