pátek 22. června 2012

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela – Čaroděj


Autor: Michael Scott
Počet stran: 474
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Knižní klub

Nikolas Flamel pokračuje v zápiscích dalších dvou velmi hektických dnů. Nyní se nachází v Paříži a s ním i dvojčata a Scathach. Uvědomuje si, že musí rozvíjet sílu Sofie a Joshe, aby mohli naplnit proroctví. Setkávají se s dalšími nesmrtelnými bytostmi, a jejich pobyt ve francouzské metropoli způsobí více než velké zmatky. Nikolasovi a Perenele se však čas neúprosně krátí. Každý den stárnou o rok, jejich schopnosti slábnou a tělesná schránka chřadne. Podaří se probudit i Joshovu skrytou moc? Zvládne Sofie umění ovládat další živel? V pokračování Alchymisty se samozřejmě znovu střetnou s dávným čarodějem Johnem Dee, který tentokrát proti nim nebude stát sám. Druhý díl Tajemství Nikolase Flamela je opět napínavý a plný nečekaných bitev a zvratů.

Tento příběh je především o Johnu Dee, který se snaží všemožnými prostředky zaujmout jeho dávného nepřítele Nikolase Flamela a získat dvojčata Sofii a Joshe Newmanovi, kteří by mohli být jedinou šancí pro zachránění lidstva. Sofie už má probuzené schopnosti, proto se snaží hledat bytosti, které by jí pomohli zasvětit do různých živlů. Jedou do Francie, kde sídlí Nikolasův dávný přítel, který ji zasvětí do magie ohně. Přitom se snaží utíkat Johnu Dee, kterému se podaří získat Joshe na svou stranu.

Sofie je o 29 sekund starší než její dvojče. Její schopnosti byly probuzeny za pomoci čarodějky z Endoru, která ji hned zasvětila do magie vzduchu a taky jí zároveň předala veškeré své vzpomínky. Její aura má stříbrnou barvu.
Josh závidí Sofii, že má probuzené schopnosti dřív než on. Je mu 15 let a rád manipuluje s počítači. Jeho aura má zlatou barvu a voní po pomerančích.

Nejvíce se mi na knize líbilo, že ji autor rozdělil na tří části, tedy na tři dny, protože kdyby bylo více dnů, nebyla by kniha tak napínavá, ale hlavně by neobsahovala tak velké množství detailů. Na Sofii obdivuji její lehkost a nápaditost, u Joshe starost o sestru a u Nikolase, Perenely a ostatních (kromě Johna Dee a Machiavelliho) jejich odvahu a starost o své nejbližší. Nelíbilo se mi, že jsem se nemohla ničemu zasmát (nevím jak vy) a to je asi jediná špatná stránka. Když jsem si mohla vybrat na internetu tři knížky, neváhala jsem a okamžitě jsem si vybrala tuto knihu, čehož vůbec nelituji. Čte se poměrně rychle, i když hodně lidí odradí svou tloušťkou, kteří pak musí litovat, že si ji nekoupili. Je to vlastně čtení na pokračování, protože první díl skončí v určité části a druhý díl na to hned navazuje.... a když už jsme u tch dílu, toto je druhý díl . Celkově bych knihu ohodnotila 7/10, protože jsem už četla tento rok drobátko lepší knihy.


Žádné komentáře:

Okomentovat