sobota 2. června 2012

Hunger games – vražedná pomsta


Autor: Suzanne Collinsová
Počet stran: 335
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Druhý díl strhujícího čtení je tady! Předešlé Hladové hry mají dva vítěze, Katniss a Peetu, kteří očekávají pomstu všemocného Kapitolu za své chování. V celém Panemu vypukne povstání. Blíží se další ročník Hladových her, který takřka všechny šokuje. Do arény se vrací vítězové předešlých her. Mezi nimi jsou Katniss a Peeta. Podaří se jim znovu obelstít Kapitol a nebo zahynou?

Jennifer Lawrence Stars in The Hunger Games Katniss je tichá šestnáctiletá hnědovláska a hlavní hrdinka a vypravěčka příběhu. Pochází z dvanáctého kraje, sektoru uhelných dolů. Mezi její silné stránky patří lov, lukostřelba, stopování a mnoho dalších užitečných věcí okolo přírody. Pro blaho své rodiny by udělala cokoliv. Od svých jedenácti let se stará o matku a sestru, protože jí zemřel otec.


Knížka se mi strašně moc líbí, protože je dobrodružná, milostná, ale i tragická. Autorka dobře popsala různé detaily, protože si danou situaci umíme sami představit bez pomoci obrázků. Nejvíce obdivuji Katniss, za její lovecké umění, ale taky za upřímnou a opětovanou lásku k rodině. Ničemu jsem se nezasmála a na ději bych nic nepozměnila.


Žádné komentáře:

Okomentovat