pondělí 30. dubna 2012

Želvýprava


Autor: Lukáš Jarkuliš
Počet stran: 208
Ilustrátor: Lukáš Jarkuliš
Nakladatelství: Věra Nosková

Kniha je psaná formou Gamebooku, což znamená, že se čtenář může rozhodnout, jak bude příběh pokračovat. Hlavní hrdinou je želva Lex, která se vydá osvobodit svého kamaráda Rexe. Nelze přesně říct, jak děj probíhá, ale můžu vám aspoň něco říct o verzi, kterou jsem četla já. Na záchranné cestě potkává a poznává Lex mnoho zvířátek jako jsou např. Myšák, Sklípkan, Bobr, světlušky, ještěrky atd. Všichni ji poradí , jak pokračovat v cestě. Podaří se želvě Lexi zachránit Rexe a nebo k Zverimexu vůbec nedojde, protože zahyne?

Hlavní hrdinou jak už jsem zmínila je želva Lex, která přišla o svého nejlepšího kamaráda Rexe, s kterým trávila svůj život v akváriu jejich majitele. Obě želvy jsou suchozemské.

Knížka se mi líbí, protože se můžu rozhodnout, jak bude příběh pokračovat. Je to vůbec první Gamebook, který čtu. Dále se mi líbí, že jsem jako čtenářka představitelka hlavní postavy. V knize neobdivuji žádnou konkrétní postavu, protože všechny jsou rovnocenné. Nezasmála jsem se ničemu. Mé hodnocení je 7/10.


Žádné komentáře:

Okomentovat