pondělí 30. dubna 2012

Hunger games – Aréna smrti


Autor: Suzanne Collinsová
Počet stran: 328
Ilustrátor: Není
Nakladatelství: Fragment

Dva lidé z každého kraje. Prohra znamená smrt. To vše se spojuje s jedním názvem, u kterého se ježí chloupky na zádech - HLADOVÉ HRY. Katniss obětuje svůj život, za život své sestry. Peeta je dlouhodobě až po uši zamilovaný do Katniss, která mu svou lásku neopětuje. Naštěstí umí Katniss používat zbraně, protože patří mezi nejlepší lovkyně a Peeta je sice pekařův syn, ale umí se dobře maskovat. Podaří se Katniss nebo Peetovi vyhrát Hladové hry, když se všichni snaží, aby neviděli další úsvit?


Hlavní hrdinkou je především Katniss, šestnáctiletá dívka, která se snaží udržet svou rodinu při životě, protože jí nedávno zemřel otec. Velmi dobře loví spolu s Hurikánem, jejím nejlepším kamarádem, protože na ní působí ochranitelsky. 
Dalším hrdinou je Peeta, který je stejně starý jako Katniss. Celý svůj dosavadní život strávil v pekárně, kde pomáhal svým rodičům s pečením. Nikdy si moc nevšímal Katniss, protože se bál, že by poznala, že je do ní zamilovaný.

Knížka se mi strašně moc líbí, protože je velmi napínavá, dobrodružná a drastická. Nikdy v životě jsem nic podobného nečetla. Věřím, že natchne všechny čtenáře, ale taky ty, kteří čtení nemají zrovna v lásce.
Obdivuji Katniss, že se se vším tak lehce vypořádá a taky, že umí perfektně lovit. Zasmála jsem se pouze u historky, kterou vyprávěla Katniss Peetovi a to, jak sehnala kozu pro svou sestru Prim. Ohodnotila bych autorčino dílo 10/10.Žádné komentáře:

Okomentovat