pondělí 26. března 2012

Roztomilé malé lhářky – Nevinné


Knížka je o dívkách, které nedávno zjistily, že jejich kamarádka Alison byla zavražděna. V den pohřbu se opět Aria, Spencer, Hanna a Emily potkají. Po chvíli váhání se každá z dívek přizná, že jí chodí zprávy od anonyma, podepisující se zkratkou A., který ví naprosto všechna tajemství, o kterých věděla pouze Alison.
Emily se zamiluje do dívky od naproti, Mayi, ale nedokáže si přiznat, že je pravděpodobně lesba. Spencer se jako napotvoru taky zamiluje, ale tentokrát do sestřina snoubence Wrena. Samozřejmě by to neudělala, kdyby věděla, že tím nastane doma totální peklo. Hanna se po čtyřech letech znovu setká se svým otcem a to ze dvou důvodů: Nabourala auto svého kluka a chtěl jí oznámit, že se bude ženit. Aria byla v době, kdy ještě žila Alison svědkem milostného románku svého otce a jeho studentky a když jí přijde zpráva od A., musí o milostném románku říct své matce, jinak to udělá sama A. Aria nemá tolik odvahy, aby to řekla, proto A. Pošle dopis. Její matka je potom totálně na zhroucení.
V den Foxy – charitativního plesu, jde Emily s Tobym, o kterém později zjistí, že viděl, jak Alison vhodila rachejtli do okna a tím přišla jeho sestra o zrak. Toby Alison nenávidí. Emily si proto z toho odvodila jediné: Toby zabil Alison. Uteče co nejrychleji domů, ale Toby půjde za ní. Když mu Emily řekne, že to ví, odejde a druhý den se najde jeho tělo. Spencer, Aria a Hanna si myslí, že se něco stalo Emily, ale policie tam byla kvůli Tobymu.
Po všelijakém vysvětlení přinese Tobyho sestra vzkaz, ve kterém je napsáno, jak ho strašně mrzí, že na to Emily přišla. Měl na mysli však něco jiného. V den nehody totiž ošahával svoji sestru. Zemřel zbytečně!!!

Žádné komentáře:

Okomentovat